Gerçek Squid Game’in ilk kazananı

Netflix’in fenomen dizisi Squid Game’in reality spinoff’u olan The Challenge, büyük bir heyecanla beklenen finalini geride bıraktı. Oyuncu 287/Mai, Oyuncu 451/Phill ve Oyuncu 16/Sam arasındaki büyük rekabet, finalde Taş, Kağıt, Makas oyununa dönüştü.

Finalde üç finalist, özel smokinleriyle birlikte dev bir üçgen masada mum ışığında bir biftek yemeği için oturdu.

Her finalist kendi hayat hikayesini anlattı ve dostça başlayan yemek, final oyunu için sadece iki kişinin seçileceği anonsuyla birlikte gerilim dolu anlara sahne oldu. Yemekten sonra rastgele bir şans oyunu olan düğmeye basma oyunu oynandı. Eğer düğme yeşile dönerse, final oyununa geçebilirlerdi, ancak kırmızıya dönerse elenirlerdi. Mai’nin seçtiği tuş gri olunca Sam öne çıktı ve seçtiği tuş kırmızı yandı. Sam elendi.

Mai ve Phill, final oyununda ring gibi bir alanda taş makas ve kağıt oyununu oynadılar. Her turun galibi, bir kutudan anahtar seçerek kasayı açma şansı yakalayacaktı. Ancak işler pek de kolay olmadı. İlk turdan itibaren süren mücadelede Mai ve Phill, birbirlerini alt etmeye çalıştılar.

Uzun bir rekabetin ardından Mai, doğru anahtarı seçerek kasayı açtı ve içinde 4.56 milyon doları bulunan altın kredi kartını alarak zaferini ilan etti. Böylece, Squid Game: The Challenge’ın ilk kazananı olarak Mai, büyük ödülün sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x