AKP’nin Büyük Filistin Mitingi, bugün yapılacak

İsrail-Hamas savaşı 7 Ekim’den beri sürerken ve sivil can kayıpları artmaya devam ederken, AKP İstanbul İl Başkanlığı, Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nda bugün saat 15.00’te “Büyük Filistin Mitingi” düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın da konuşacağı mitinge, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın da katılmaları bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting öncesi X platformundan paylaştığı mesajla mitinge katılım çağrısı yapmış; “Tüm kardeşlerimi bugün, bu çağrılarımızı daha güçlü yapacağımız, İsrail zulmü karşısında Filistin halkının yanında olduğumuzu haykıracağımız Büyük Filistin Mitingi’ne, İstanbul Atatürk Havalimanı’na davet ediyorum” demişti. Erdoğan, mesajında, “Gazze’ye yönelik sürekli artan ve dün gece yoğunlaşan İsrail bombardımanları yine kadınları, çocukları, masum sivilleri hedef almış, yaşanan insani krizi derinleştirmiştir. İsrail derhâl bu cinnet halinden çıkmalı ve saldırılarını durdurmalıdır” ifadesini kullanmıştı. 

Öte yandan ‘Büyük Filistin Mitingi’nin Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünden bir gün önce yapılma kararı, eleştirilmişti. 

TIKLAYIN – Erdoğan, “İsrail derhâl bu cinnet halinden çıkmalı” dedi; “Büyük Filistin Mitingi”ne çağrı yaptı

TIKLAYIN | AKP’den İstanbul’da 28 Ekim’de “Büyük Filistin Mitingi”
TIKLAYIN | Bakan Uraloğlu açıkladı: “Büyük Filistin Mitingi” için ulaşım ücretsiz olacak
TIKLAYIN | AKP’nin 28 Ekim’de düzenleyeceği ‘Büyük Filistin Mitingi’ programı belli oldu: Yusuf İslam sahne alacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x