SEC, Beaxy’e Dava Açtı

SEC, menkul kıymetler borsası olarak kaydolmadığı için Beaxy’e karşı dava açtı.

SEC her geçen gün kripto para sektörü üzerindeki baskısını git gide artırıyor. SEC bu dönemde birçok firma ve kuruluşa dava açmaya devam ediyor.

SEC, Kayıt Olmadığı Gerekçesiyle Beaxy’e Dava Açtı

SEC kripto platformu Beaxy’ye borsa, komisyoncu veya takas platformu olarak kaydolmadığı iddiasıyla dava açtı. SEC uygulama direktörü Gurbir Grewal, Beaxy’nin yatırımcıları ciddi bir riske soktuğunu aktardı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para birimi platformu Beaxy ve yöneticilerini, komisyoncu ve takas platformu olarak kaydolmadıkları gerekçesiyle suçladı.

SEC ayrıca kurucu Artak Hamazaspyan’ı ve onun kontrol ettiği bir şirket olan Beaxy Digital Ltd’yi kayıt dışı Beaxy token arzında 8 milyon dolar toplamakla suçladı. SEC ayrıca kumar dahil kişisel kullanım için 900.000 dolar kullandığını da ekledi. 

Yöneticiler Nicholas Murphy ve Randolph Bay Abbott da Beaxy’i koruyan Windy adlı yönettikleri bir şirket aracılığıyla suçlandılar. SEC’in iddiasına göre Windy, Beaxy Platformu aracılığıyla borsa, takas kurumu veya komisyoncu olarak kayıtlı olmadığı için menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir