Gümrük Muhafaza, 10 ayda 18,8 milyar liralık kaçak eşya ele geçirdi

Ticaret Bakanlığı yılın ilk on ayında yasa dışı ticaretle yaptığı mücadeleyi aktardı.

Bakanlığın, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamaya göre,3,6 milyar Türk Lirası değerinde 8,8 ton uyuşturucu, 15,2 milyar Türk Lirası değerinde birçok farklı çeşit ve türde kaçak ticari eşya yakalandığını bildirdi.

Ticaret Bakanlığının yakalamalara ait açıklaması şöyle:

Gümrük Muhafaza ekiplerimiz, uyuşturucu maddeden akaryakıta, tütün ve tütün mamullerinden elektronik sigaraya, alkollü içkiden kültürel varlıklara, tekstilden gıdaya, değerli madenlerden tıbbi malzemelere, oto yedek parçasından canlı hayvan kaçakçılığı dahil olmak üzere sayısız tür ve çeşitte yakalamalar geçekleştirdi.

3,6 milyar Türk Lirası değerinde 8,8 ton uyuşturucu, 15,2 milyar Türk Lirası değerinde birçok farklı çeşit ve türde kaçak ticari eşyalar, ekiplerimizin dikkati ve çalışmaları neticesinde ele geçirildi.

Böylelikle, 2023 yılının ilk on ayı boyunca yürütülen faaliyetler sonucu, toplam 18,8 milyar liralık kaçak eşya ve uyuşturucu maddeye el konuldu.

Sınırın sıfır noktasından, vatan topraklarımızın her karışında 7/24 özverili ve fedakarca çalışan tüm mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

“Uyuşturucuya geçit verilmeyecek”

Ticaret Bakanlığı, açıklamasında bugün olduğu gibi bundan sonra da illegal ticaretle etkin ve kararlı mücadelesini sürdüreceğini, tüm insanlığın ortak düşmanı olarak görülen uyuşturucuya geçit verilmeyeceğini bildirdi.

AYRINTILAR GELİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x