Başak Demirtaş İstanbul için aday olacak mı? DEM Parti’den ilk açıklama geldi

Dem Parti‘den, Başak Demirtaş’ın İBB adaylığıyla ilgili yapılan açıklamada durumun sevindirici olduğu belirtilerek değerlendirmenin parti komisyonları ve MYK tarafından yapılacağı söylendi. Konuyla ilgili konuşan DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Demirtaş’ın kararının kendisi için sürpriz olduğunu vurguladı.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, DEM Parti’nin uygun görmesi durumunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığı adayı olabileceğini bildirmişti.

BAŞAK DEMİRTAŞ’IN İBB ADAYLIĞI

Temelli, Demirtaş’ın adaylığıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Tabii ki batıda bir aday havuzu oluşuyor. Başak Hanım’ın başvurması bizi sevindirici bir şey. Biz bu havuza herkesin başvurmasını istiyoruz. Değerlendirmeyi komisyonlarımız ve MYK’mız yapacak.”

CHP İLE İTTİFAK

CHP ile ittifak konusunda sorulan soruyu yanıtlayan Temelli, “Bütün ihtimaller değerlendiriliyor. DEM Parti İstanbul’da güç birliğiyle kazanılacak yerlerde bir ortak çalışma neden olmasın. Esas belirleyici şey, Eş Genel Başkanı’mızın açıklamasıdır.” dedi.

“SÜRPRİZ OLDU”

Temelli, Başak Demirtaş’ın İBB adaylığıyla ilgili sorulan “Demirtaş’ın adaylığını nasıl karşıladınız, sürpriz mi oldu? anlamındaki soruya adaylık gelişmesinin kendisi için “sürpriz olduğu” karşılığını verdi.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x