Adana’da kavga ettiği iş yeri sahibini öldüren sanığa müebbet istemi

Adana’nın Seyhan ilçesinin Cemalpaşa Mahallesi’nde geçen yıl 6 Aralık’ta 33 yaşındaki Uğur Uca’yı yanan iş yerinin önünde çıkan kavgada bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan 25 yaşındaki Muhammed K. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, olay günü Uğur Uca’nın kendisine ait iş yerinin önünde Muhammed K. ile tartıştığı ve kısa sürede büyüyen tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Muhammed K’nin bıçakla saldırdığı Uğur Uca’nın ağır yaralandığı, kaldırıldığı hastanede de hayatını kaybettiği belirtildi.

İddianamede failin Uğur Uca’nın kendisini demir sopa ile kovaladığını öne sürmesine karşın olay yerine ait kamera görüntülerine göre böyle bir hususun tespit edilemediği ve sanığın savunmasının kendisini suçtan kurtarmaya yönelik olduğu da bildirilerek, Muhammed K’nin ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Tutuklu Muhammed K.’nın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacağı belirtildi.

Ne olmuştu?

Merkez Seyhan ilçesi Cemalpaşa Mahallesi’ndeki bir iş merkezinde bulunan restoranda, geçen yıl 3 Aralık’ta gece saatlerinde kutlama için ateşlenen meşalenin yangına neden olduğu belirtilmişti.

Restoranda başlayan yangın, daha sonra bitişikteki motosiklet bayisine ve başka bir restorana da sıçramıştı. Yangında, Uğur Uca’ya ait bayideki motosikletlerin tamamı kullanılamaz hale gelmişti. Uca, geçen yıl 6 Aralık’ta yanan iş yerinin önünde bulunduğu sırada içerdeki motosikletlere dokunan Muhammed K’yi, incelemenin sürdüğünü belirterek dokunmaması konusunda uyarmış bu nedenle ikili arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğü ifade edilmişti.

Kavgada bıçaklanan Uca, kaldırıldığı Seyhan Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti. Gözaltına alınan Muhammed K. tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir