Adam Sandler, Mark Twain Ödülü’ne layık görüldü

John F. Kennedy Sahne Sanatları Merkezi tarafından 1998’den beri her yıl verilen Mark Twain Ödülü, bu yıl Adam Sandler’ın oldu. Daha önce Whoopi Goldberg, Steve Martin, Bill Murray, Bill Cosby gibi birbirinden ünlü isimlere verilen ödül, bu defa da kariyerinde 30. yılını kutlayan Sandler’a verildi.

Sandler, kabul konuşması sırasında muzip üslubuyla şunları söyledi: “Bu aptalca ödüle baktığımda, bir gün bunun beni sopayla öldürmek için kullanılan silah olabileceğini düşünmeden edemiyorum.”

Film ve televizyonun en büyük komedi oyuncularından sosyal eleştirmenlere ve oyun yazarlarına kadar her yıl Amerikan komedisine katkıda bulunan ve endüstrinin en büyük ödüllerinden birine layık görülen 24. isim.

56 yaşındaki Sandler, konuşmasında kariyeri boyunca kendisine estek olan arkadaşlarına ve ailesine güvenini artırmaya yardımcı oldukları için teşekkür etti. Sandler seyircilere, “reytinglerin canı cehenneme, sizler artık benim yeni arkadaşlarımsınız” dedi.

Sandler, dünya çapında 3 milyar dolardan fazla hasılat yapan filmlerde rol aldı ve yapımcı ve senarist olarak düzinelerce yapıma imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir